Velikonoce – 1. ročník

Projekt Velikonoce

Měsíc duben jsme začali slavit v duchu Velikonoc, děti si vyrobily malé Moranky a vynesly je za ves nebo poslaly po vodě popř. spálily, abychom byli všichni celý rok zdraví. Dále jsme se seznámili a ukázali si mnoho lidových tradic a vysvětlili si jejich význam. Dětem se moc líbila hra na tradiční nástroj řehtačka. Velikou radostí pro žáčky byla výroba vlastních pohledů a zaslání příbuzným. Projekt jsme uzavřeli společným výletem do Švýcárny ve Slatiňanech, kde jsme si prohlédli muzeum a šli se věnovat výtvarným dílnám: barvení perníčků, zdobení kraslic, zdobení dřevěných zvířátek, zdobení polštářků ve tvaru zvířátek. Cestou zpět jsme pozorovali krásnou jarní přírodu, zastavili jsme se u Chrudimky a na závěr jsme se odměnili zmrzlinou z cukrárny. Rozloučili jsme se s přáním krásných Velikonoc a popřáním si mnoho zdarů při zdobení krasliček pro koledníky a při pletení pomlázek.