Vánoční pečení

Předvánoční čas je spojen i s pečením. Všem nám doma voní perníčky, linecké a rohlíčky. Tuto vůni jsme si chtěli udělat i u nás ve škole. V období Mikuláše jsme si se žáky z 2. třídy upekli perníčky. Děti to moc bavilo. Donesly si různá vykrajovátka a někteří si zkusily těsto i vyválet. Nejvíc je však nadchlo zdobení. Čím víc polevy a ozdob na perníčku bylo, tím byl perníček lepší a krásnější. Děti si pak perníčky odnesly domů a potěšily tím rodiče.

V týdnu, kdy se konala vánoční besídka, se do pečení pustily i děti z ostatních tříd. Žáci 4. a 5. třídy připravili pro rodiče jablečný štrůdl. Práce to byla náročná. Připravili hned několik nohavic štrůdlů, těsto si vyváleli, jablka nastrouhali a upekli. Doufáme, že všem rodičům chutnalo.

Nenechali se zahanbit ani žáci 1. a 3. třídy. Ti si pro rodiče na besídku připravili nepečené cukroví v podobě kuliček.

Doufáme, že Vám cukroví od dětí chutnalo a těšíme se na další akce.

Předvánoční čas je spojen i s pečením. Všem nám doma voní perníčky, linecké a rohlíčky. Tuto vůni jsme si chtěli udělat i u nás ve škole. V období Mikuláše jsme si se žáky z 2. třídy upekli perníčky. Děti to moc bavilo. Donesly si různá vykrajovátka a někteří si zkusily těsto i vyválet. Nejvíc je však nadchlo zdobení. Čím víc polevy a ozdob na perníčku bylo, tím byl perníček lepší a krásnější. Děti si pak perníčky odnesly domů a potěšily tím rodiče.

V týdnu, kdy se konala vánoční besídka, se do pečení pustily i děti z ostatních tříd. Žáci 4. a 5. třídy připravili pro rodiče jablečný štrůdl. Práce to byla náročná. Připravili hned několik nohavic štrůdlů, těsto si vyváleli, jablka nastrouhali a upekli. Doufáme, že všem rodičům chutnalo.

Nenechali se zahanbit ani žáci 1. a 3. třídy. Ti si pro rodiče na besídku připravili nepečené cukroví v podobě kuliček.

Doufáme, že Vám cukroví od dětí chutnalo a těšíme se na další akce.