Projekt zdravá výživa

Projektu na téma zdravé výživy se zúčastnili žáci 2. až 5. ročníku. V jeho první části jsme se věnovali skrytému cukru obsaženému v potravinách. Děti pracovaly ve věkově smíšených týmech, ve kterých si vybraly ze seznamu sladké potraviny a nápoje, které by byly schopni zkonzumovat během jednoho dne. Podle tabulky odměřily počet lžiček cukru skrytého v těchto potravinách. Na základě množství cukru, který viděly na talíři se vyjadřovaly k tomu, zda by byly schopni dané množství cukru sníst. Většina z nich byla překvapena, kolik cukru se v potravinách skrývá. Z informačního letáku nadále zjišťovaly jaké druhy cukru existují a jaké má větší množství cukru vliv na zdraví člověka. V druhé části projektu jsme se nejdříve zaměřili na výdej energie při různých činnostech a na vytváření zdravého talíře. Na závěr každý tým prezentoval výsledky své práce. Základem prezentace bylo především porovnání zdravého talíře týmu se zdravým talířem odbornicí na zdravou výživu.